Jeśli znasz i używasz tych roślin to zapewne wiesz o ich zbawiennym działaniu na nasz organizm.

Co je łączy?

Czystek, pokrzywa i ostropest plamisty są to zioła na oczyszczenie organizmu, czyli o działaniu antyoksydacyjnym. Pomogą nam one pozbyć się toksyn z naszego organizmu. Do naszego organizmy toksyny dostają się poprzez spożywanie mocno przetworzonych produktów, jak również spowodowane jest to słabą jakością powietrza w polskich miastach. Co w tym przypadku zrobić? Zioła o których napisałem na początku wspomogą detoksykacje naszego organizmu a wraz z odpowiednią dietą bogatą w warzywa i owoce mogą okazać się naprawdę skuteczne.
Kolejnym dobrym rozwiązaniem może okazać się sauna w której to wypocimy część z toksyn, niestety ze względy na panujące w niej warunki, nie jest to rozwiązanie na które pozwolić sobie każdy. Siłownia lub inna wzmożona aktywność fizyczna będzie równie skuteczna, a dla osób posiadających przeciwwskazania zdrowotne do uprawiania sportu idealnym rozwiązaniem będzie długi spacer.
Oczyszczanie organizmy z toksyn możemy zacząć od ziół, treningów lub sauny niezależnie co wybierzemy, musimy przede wszystkim pamiętać o ograniczaniu toksyn dostarczanych do naszego organizmu.