Regały wspornikowe są znakomitym wsparciem dla przemysłu na miarę XXI wieku. Stworzenie sprawnego łańcucha dostaw to klucz do zdobycia kolejnych klientów i pokonania konkurencji – z pewnością pomogą w tym innowacyjne rozwiązania magazynowe.

Polski przemysł a regały wspornikowe

W naszym kraju działa wiele firm korzystających z materiałów dłużycowych. Belki, profile, płyty meblowe, elementy stalowe – to tylko część różnego rodzaju elementów stosowanych w różnych dziedzinach przemysłu. Spore znaczenie ma tutaj branża, w której polskie przedsiębiorstwa odnoszą ogromne sukcesy zarówno lokalne, jak i międzynarodowe, czyli przemysł meblarski. Aby usprawnić procesy zachodzące w ramach łańcucha dostaw, należy inwestować w rozwój sieci logistycznej na każdym kroku. Konieczne jest tutaj przede wszystkim szybkie reagowanie na najnowsze tendencje rynkowe – regały wspornikowe to jedno z wielu rozwiązań, dzięki którym produkty mogą jeszcze lepiej spełniać oczekiwania współczesnego klienta.

Z wykorzystaniem regałów wspornikowych przestrzeń magazynowa może stać się wydajniejsza; ponadto wzrasta bezpieczeństwo ładunku oraz tempo dostawy materiałów i gotowych produktów. Utrzymanie elastycznego łańcucha dostaw wymaga stosowania najlepszych rozwiązań na rynku. Nie muszą to być jednak zaawansowane inwestycje, których wartością jest przede wszystkim innowacja – w pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiedni standard magazynu. Regały wspornikowe oferują stosunkowo prostą konstrukcję połączoną ze świetnym poziomem wsparcia dla funkcjonowania przedsiębiorstwa i bardzo korzystną ceną.

Czym są regały wspornikowe i jaka jest ich specyfikacja?

Regały wspornikowe są konstruowane z elementów: słupów oraz wsporników, które są na nich zamontowane. Nośność jednego wspornika może wynosić nawet do dwóch ton, a słupy mogą zostać wyposażone w elementy tego typu po jednej stronie lub po obydwóch stronach. Wysokość słupa to zazwyczaj o 2 do 10 metrów. W kwestii materiału regały wspornikowe wykorzystują różne rozwiązania, jednak wśród najczęściej stosowanych znajdują się profile gorącowalcowane IPE.

Regały wspornikowe a poprawa funkcjonowania magazynu

Istnieje wiele różnych sposobów na optymalizację procesów magazynowych – niewiele z nich jednak oferuje tak świetny stosunek ceny do skuteczności jak właśnie regały wspornikowe. Rozwiązanie tego typu może być zastosowane w dowolnej przestrzeni: nie ma tu znaczenia rozmiar magazynu. Dzięki możliwości rozłożenia wsporników po dwóch stronach oraz produkcji regałów o konkretnych parametrach składowanie materiałów staje się znacznie prostsze, co ułatwia zagospodarowanie hali. W efekcie inwentaryzacja staje się znacznie łatwiejsza, a dodatkowo możemy uniknąć wielu typowych problemów związanych z przechowywaniem materiałów dłużycowych.

Składowanie produktów o specyficznych wymiarach wymaga optymalnych rozwiązań. Przechowywanie materiałów dłużycowych w nieodpowiedni sposób często sprawia, że magazynowane elementy mogą się poruszać – większa mobilność automatycznie zwiększa szansę na uszkodzenie materiału oraz stwarza zagrożenie dla pracowników. Dodatkowo bez odpowiedniej organizacji możemy spotkać się z sytuacją, w której dostęp do konkretnego elementu jest utrudniony przez produkty leżące na nim. Regały dłużycowe pomagają zniwelować wszystkie z tych problemów, zwiększając zarówno bezpieczeństwo pracy, jak i skuteczność funkcjonowania całego przedsiębiorstwa.

Regały wspornikowe – cena na atrakcyjnym poziomie w stosunku do korzyści

Wdrożenie regałów wspornikowych prezentuje ogromną wartość dodaną dla przestrzeni magazynowej, usprawniając niemal każdy aspekt jej funkcjonowania. Może się wydawać, że tak skuteczne rozwiązania powinny być drogie – w tym przypadku możemy jednak liczyć na korzystną cenę. Dokładne koszty zależą oczywiście od indywidualnych cech danego magazynu. W stosunku do alternatywnych sposobów regały wspornikowe nie mają sobie równych – to stosunkowo tanie, proste we wdrożeniu i bardzo przydatne rozwiązanie.